АНОНС: Лекція-екскурсія "Київ — сакральний центр на перетині шляхів"

27 липня Всеукраїнська кампанія "Пам'ять Нації" запрошує на лекцію-екскурсію "Київ — сакральний центр на перетині шляхів", що розпочнеться біля пам’ятника Ярославу Мудрому. З собою мати зручне взуття, воду та гарний настрій!

У дні урочистостей, присвячених хрещенню Русі, "Пам'ять Нації" запрошує всіх на лекцію-прогулянку середньовічними місцями Києва. Під час неї говоритимуть про те, чим відрізняється сакральний простір та священна історія від повсякденності, а також про те, як християнізувався сакральний простір Києва. 

Хто є небесним покровителем міста? Чим відрізняється святість ченців від святості князів? На Хрещення Русі можна буде поглянути не лише як на політичний процес, а як зміну всього ландшафту, прокреслення нових шляхів у горизонтальному та вертикальному вимірах.

Лектор: Руслан Халіков, кандидат філософських наук, релігієзнавець, представник кампанії "Пам'ять Нації".

 

27 липня, субота, 18.00

Місце зустрічі: Київ, станція метро "Золоті Ворота", пам'ятник Ярославу Мудрому.

Організатор: Всеукраїнська кампанія "Пам'ять Нації"

Кількість місць обмежена.

Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/QiOseP

Убити одного, щоб врятувати мільйони. Атентат Миколи Лемика

21 жовтня виповнюється 85 років з дня, коли український юнак Микола Лемик зробив постріл в обороні мільйонів. У 1933 році, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, він здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Олексія Майлова.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".