Чоловік отримав умовний термін за вивішений прапор Третього Райху

2 роки позбавлення волі умовно отримав мешканець Лисянського району Черкаської області за те, що вивісив на своєму будинку нацистський прапор.

Про це повідомляє "Судовий репортер" з посиланням на вирок від 19 липня.

Обвинувачений закріпив з зовнішньої сторони будинку на металевій трубі прапор Третього Райху – прямокутне червоне полотнище з чорною свастикою в білому колі по центру прапора.

Нацистський стяг висів протягом п'яти годин, поки його не побачили й не зняли працівники поліції.

Чоловіка звинуватили за ч. 1 ст. 436-1 КК України - публічноме використання символіки нацистського тоталітарного режиму. У суді вину він повністю визнав. Суд врахував його щире каяття і активне сприяння слідству.

Лисянський районний суд призначив покарання у два роки позбавлення волі, звільнивши засудженого від відбуття строку з іспитовим терміном на один рік. Прапор за вироком суду мають знищити.

Нагадаємо, Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

У липні 2019 року Конституційний суд визнав цей закон конституційним. 

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.