АНОНС: Лекція "У королівській книгарні: що та як читали англійські монархи"

Ви вже, мабуть, знаєте, що книга у середні віки була справжнім скарбом. Не кожен міг дозволити собі її придбати, та й не кожен умів читати. Але як щодо середньовічних монархів?

Symbolon. Центр середньовічних та ранньомодерних студій запрошує відвідати свою чергову лекцію.

 

Чи знаєте ви, що середньовічні королі читали книги та володіли цілими бібліотеками? Які ж книги потрапляли до королівської бібліотеки та якими були смаки монархів?

Про це під час лекції "У королівській книгарні: що та як читали англійські монархи" розповість Вадим Чепіженко, викладач кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

На лекції ви дізнаєтеся про те:

  • яке було середньовічне жанрове розмаїття та які книги переважали на полицях "королівської книгарні";
  • яку функцію відігравали книги та як вони використовувалися задля репрезентації королівської влади, зокрема в Англії;
  • як можна реконструювати наповнення такої бібліотеки;
  • які практики читання превалювали в епоху середньовіччя та до яких з них частіше зверталися англійські королі.

Час: 7 вересня, суботу, 14:00 – 15:00.

Місце: Creative Women Space. Київ, Михайлівський провулок, 9б.

Вартість участі у заході 100 грн. за умови попередньої оплати та 150 грн. у день події. Усі перераховані кошти підуть на розвиток Громадської організації "Симболон. Центр середньовічних та ранньомодерних студій".

Зареєструватися на лекцію потрібно за посиланням.

*Вказані вами персональні дані у реєстраційній формі є необхідними для подальшого контакту з Вами. Після реєстрації Вам надійде лист з умовами придбання квитка.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.