У МЗС Польщі порівняли Nord Stream-2 із пактом Молотова-Ріббентропа

Віце-міністр закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вел Сеньк заявив, що співпраця Росії і Німеччини щодо проєкту "Північний потік-2" нагадує співпрацю нацистської Німеччини з СРСР перед Другою світовою війною.

Про це повідомляє Укрінформ.

 

"Побудова Nord Stream-2 нагадала віце-міністру закордонних справ Польщі Шинковському вел Сеньку співпрацю Росії і Німеччини під час підписання пакту Молотова-Ріббентропа", - йдеться у повідомленні.

За словами вел Сенька, під час урочистих заходів до 70-их роковин початку Другої світової війни, коли 10 років тому на Вестерплятте одним іх гостей був президент РФ Володимир Путін, влада Польщі пов'язувала з тим візитом "фальшиві надії".

"У наших відносинах з Росією панувала певна наївність", - сказав він.

Заступник глави МЗС Польщі зазначив, що тодішня промова Путіна на Вестерплятте "релятивізувала певні підписані договори" та свідчила про критичну оцінку Росії пакту Молотова-Ріббентропа.

Однак, як підкреслив він, потім почалося будівництво газопроводу Nord Stream-2, що, якщо говорити про держави, котрі співпрацюють у цьому проєкті, могло нагадувати співпрацю Росії та Німеччини багато років тому. "Газогін в обхід Польщі, держав Балтії, - це саме така угода за спинами", - заявив Шинковський вел Сеньк.

За його словами, якби не сильний альянс Польщі і США, питання Nord Stream-2 "було би вже вирішене".

"Спротив побудові Nord Stream-2 не є безнадійним саме завдяки союзу зі Сполученими Штатами", - вважає він.

Як відомо, на цьогорічний ювілей роковин початку Другої світової війни Варшава не запросила російську делегацію. Президент Анджей Дуда надіслав запрошення державам Європейського Союзу, НАТО та Східного партнерства. Під час головних урочистостей 1 вересня у Варшаві заплановані виступи президентів Німеччини, Польщі та США.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.