У Софії Київській показують раритети з бібліотеки собору

На території Софійського собору розпочала роботу виставка «Раритети з бібліотеки Софії Київської XVІ-XVIII ст.»

Про це повідомляє сайт заповідника "Софія Київська".

Відвідувачі можуть побачити справжні королівські привілеї, царські та патріарші грамоти, рукописи та стародруки. Всі документи є справжніми, походять з архіву та бібліотеки Святої Софії та датовані XVI-XVIII століттями.

 

Експонати виставки постійно зберігають Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського. 

НБУВ та "Софія Київська" вирішили влаштувати таку виставку через великий інтерес до подібного заходу в травні. Тоді в музеї "Будинок митрополита" експонувалась унікальна настільна грамота 1708 р. царя Петра І на зведення в сан митрополита Йоасафа Кроковського, яка була вивезена з України під час Другої світової війни та нещодавно повернулася до України

Виставка "Раритети з бібліотеки Софії Київської XVІ-XVIII ст." триватиме з 18 вересня по 9 жовтня 2019 року.

Убити одного, щоб врятувати мільйони. Атентат Миколи Лемика

21 жовтня виповнюється 85 років з дня, коли український юнак Микола Лемик зробив постріл в обороні мільйонів. У 1933 році, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, він здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Олексія Майлова.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".