У Софії Київській показують раритети з бібліотеки собору

На території Софійського собору розпочала роботу виставка «Раритети з бібліотеки Софії Київської XVІ-XVIII ст.»

Про це повідомляє сайт заповідника "Софія Київська".

Відвідувачі можуть побачити справжні королівські привілеї, царські та патріарші грамоти, рукописи та стародруки. Всі документи є справжніми, походять з архіву та бібліотеки Святої Софії та датовані XVI-XVIII століттями.

 

Експонати виставки постійно зберігають Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського. 

НБУВ та "Софія Київська" вирішили влаштувати таку виставку через великий інтерес до подібного заходу в травні. Тоді в музеї "Будинок митрополита" експонувалась унікальна настільна грамота 1708 р. царя Петра І на зведення в сан митрополита Йоасафа Кроковського, яка була вивезена з України під час Другої світової війни та нещодавно повернулася до України

Виставка "Раритети з бібліотеки Софії Київської XVІ-XVIII ст." триватиме з 18 вересня по 9 жовтня 2019 року.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.