Рожевий Самсон. Вандали на Києво-Подолі

Троє молодих чоловіків пофарбували фонтан «Самсон» на Контрактовій площі у рожевий колір.

Про це повідомляє "Хмарочос" із посиланням на прес-службу поліції Києва.

Усіх трьох поліція вже затримала за пошкодження об'єкта культурної спадщини.

Близько першої години ночі четвертого вересня до поліції надійшло повідомлення про те, що невідомі розмальовують фонтан.

На місце прибули поліцейські й побачили хлопців, які почали тікати. Вдалося схопити одного з них. При собі він мав фарбу з пензлями. Згодом повідомив імена своїх товаришів. Вік затриманих – від 21 до 27 років.

 
Столична поліція опублікувала ось такі зображення затриманих

"До злочину фігуранти готувалися заздалегідь. У своїх переписках зловмисники обговорювали план дій, а також консультувалися зі знайомими, як можна уникнути покарання за скоєне. Один із варіантів – назвати свої дії встановленням "арт-об'єкта"", – повідомив начальник Подільського управління поліції Владислав Іщенко.

Поліція виклала знімки екрану телефону з перепискою учасників "акції".

У переписці вони називають свої дії "проєктом". Вже з відділку повідомляють, що дізналися про охоронний статус фонтана.

 
"У нас фарба є"

Слідчі кваліфікували інцидент як пошкодження об'єкта культурної спадщини, адже скульптура-фонтан "Самсон" офіційно внесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток за категорією місцевого значення.

Розпочато кримінальне провадження розпочате за ч. 2 ст. 298 – знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини. Фігурантам загрожує до трьох років ув'язнення.

 
Рожевенький Самсон

У 2015 році фонтан "Самсон" вже перефарбовували у бронзовий колір. Нинішня скульптура Самсона є копією скульптури, створеної у 1749 році й розібраної в 1934-му. Альтанку було побудовано у XVII столітті.

Віра, мова, зрада у Карфагені

Як карфагенці вводили грецький культ та забороняли грецьку мову. Олігархічна рада, «партія миру» та пташки замість ботоферм – реалії війни між Карфагеном та Сіракузами деякими деталями нагадують теперішні українські реалії.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Операція «Запад». Перевиконання плану з депортацій українців

Серед залізничників кружляли чутки, що операцію контролює сам Сталін. У Тернополі та Чорткові концентрували криті вагони. Казали, що будуть виселяти рештки євреїв. Але цього разу МҐБ готувалося перевиконати план з депортації українців.

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.