В Єгипті знайшли поховання з безглуздими ієрогліфами

Біля некрополя в єгипетській Саккарі археологи знайшли поховання, які відрізняються від гробниць еліти суспільства Давнього Єгипту

Про це повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Science Alert.

Науковці припускають, що це поховання робітників або тогочасного "середнього класу".

 
J. Dąbrowski/Polish Centre of Mediterranean Archaeology

"Більшість мумій, які ми виявили в останньому сезоні, були дуже скромними. Вони були піддані тільки основним процедурам бальзамування, загорнуті в бинти і поміщені просто в ями, вириті в піску", - пояснив єгиптолог Каміль Курашкевіч з Варшавського університету.

На кришці одного з саркофагів намалювали намисто та ієрогліфи. Точніше - імітацію ієрогліфів, абсолютно безглузду за змістом.

"Очевидно, ремісник, який намалював це, не міг читати, і, можливо, він намагався відтворити те, що бачив раніше. У будь-якому випадку, деякі з намальованих фігур не є ієрогліфічними знаками, і не утворюють зв'язного тексту", - підкреслив Курашкевіч.

Він назвав намальовані фігури бога смерті Анубіса "красиво незграбними". Бога-шакала зобразили в незвичайному відтінку синього, хоча зазвичай Анубіс забарвлений в чорний колір.

 
J. Dąbrowski/Polish Centre of Mediterranean Archaeology

Мумії показують, що звичайні люди здійснювали похоронні обряди, схожі на обряди багатіїв. Ці недавні знахідки можуть розповісти нам більше про розшарування єгипетського суспільства від 2-2,5 тисяч років тому.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.