АНОНС: Киянам розкажуть про музику при дворах середньовічних монархів

Лекція "Почути середньовіччя" відбудеться в Києві 5 жовтня

Захід організовує громадська організація "Симболон. Центр середньовічних та ранньомодерних студій".

Кандидат мистецтвознавства, викладач кафедри старовинної музики Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Іван Кузьмінський розповість про музику та її виконавців при дворах давньоруських і європейських середньовічних монархів.

 

Слухачі зможуть дізнатися про  про те:

- якою була музична культура середньовічного Києва в контексті розвитку музики в Європі;

- які середньовічні музичні інструменти були виявлені під час розкопок на теренах України;

- що розповідають нам фрески, ікони та ілюміновані рукописи про музичну культуру на Русі;

- які руські/українські музиканти XIV – XV століття розважали публіку при дворах європейських монархів.

5 жовтня, субота, 14.00

Місце: Creative Women Space (Михайлівський провулок, 9б).

Вартість квитка 150 грн. за умови попередньої оплати та 200 грн. у день події. Зареєструватися на лекцію потрібно за посиланням. Після реєстрації надійде лист з умовами придбання квитка.

Подія у Facebook.

«Симон Петлюра інтернаціоналізує українське питання піснею»: невідома історія тріумфу «Щедрика» в Європі

«Завдяки цій державній інституції генерал Петлюра, керівник нової республіки вирішив спробувати показати світу окремішнє існування та етнічну ідентичність свого народу. – Пише французький критик.
– Які ці люди далекі від нашого мізерного прагматичного менталітету, яка в них відчувається віра! Дві години співу "a capella" іноземною мовою закінчилися чотирикратним викликом на біс – це характеризує найкраще успіх цього вечора».

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Життя в затінку комина. Подорож в Аушвіц. Частина 1

В’язень підійшов до огорожі, звів руки долонями вверх, як давні праведники при молитві й важко опустився на дроти. Сухо затріскотіли блакитні вогники й електричний струм зім'яв його лице зморшками болю…"

Серце фабрики смерті. Подорож в Аушвіц. Частина 2

...Проходячи через газову камеру, зловила себе на тому, що постійно скошую очі на отвір у стелі. Десятки літ тому над головами збитих у одну масу людей там з'являлося обличчя без рис – бо ж маски знеособлені – і сипалися жовтуваті гранули...