АНОНС: Киянам розкажуть про музику при дворах середньовічних монархів

Лекція "Почути середньовіччя" відбудеться в Києві 5 жовтня

Захід організовує громадська організація "Симболон. Центр середньовічних та ранньомодерних студій".

Кандидат мистецтвознавства, викладач кафедри старовинної музики Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Іван Кузьмінський розповість про музику та її виконавців при дворах давньоруських і європейських середньовічних монархів.

 

Слухачі зможуть дізнатися про  про те:

- якою була музична культура середньовічного Києва в контексті розвитку музики в Європі;

- які середньовічні музичні інструменти були виявлені під час розкопок на теренах України;

- що розповідають нам фрески, ікони та ілюміновані рукописи про музичну культуру на Русі;

- які руські/українські музиканти XIV – XV століття розважали публіку при дворах європейських монархів.

5 жовтня, субота, 14.00

Місце: Creative Women Space (Михайлівський провулок, 9б).

Вартість квитка 150 грн. за умови попередньої оплати та 200 грн. у день події. Зареєструватися на лекцію потрібно за посиланням. Після реєстрації надійде лист з умовами придбання квитка.

Подія у Facebook.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.

Український підрозділ у Зимовій війні: правда чи легенда

Формування українського добровольчого підрозділу, якщо пропозицію про нього й було надано фінському командуванню, не здійснили через брак часу, підготованих кадрів та фінансів.

Антисемітизм в Україні?

Якщо поглянути на останні чотири з половиною століття присутності великої кількості євреїв в Україні, лише 16-20 років були позначені періодами насильства. І це насильство, не слід забувати, чинилося не лише проти євреїв. Іншими словами, 430 років євреї жили поруч з етнічними українцями та іншими народами України в стані співпраці й толерантності, якщо не гармонії.