У Франції обікрали знаменитий середньовічний собор. ФОТО

В ніч на понеділок, 4 листопада, невідомі протаранили автомобілем вхідні двері в середньовічний Олоронський собор на півдні Франції, та обікрали його.

Про це повідомляє Міжнародне радіо Франції з посиланням на радіо France Bleu Béarn.

 

Троє зловмисників приблизно о другій годині ночі на автомобілі протаранили бічні вхідні двері в собор. За попередніми даними, на капот машини вони прикріпили стовбур дерева.

 
larepubliquedespyrenees.fr, Gildas Boënnec

Увірвавшись всередину, вони спиляли ланцюг, що захищав скарби собору. Було вкрадено вироби з дорогоцінних металів, які використовуються на літургії (потири, дароносиці і інші предмети). Деякі цінні речі були розбиті і залишені в соборі.

 
LAREPUBLIQUEDESPYRENEES.FR, GILDAS BOËNNEC

"Ці скарби безцінні", - зазначив мер міста Ерве Люкберей.

Крадії втекли з місця злочину. Вранці в понеділок їх продовжували розшукувати.

 
LAREPUBLIQUEDESPYRENEES.FR, GILDAS BOËNNEC

Довідка. Олоронський кафедральний собор Святої Марії входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1998 року. Це один з етапів на знаменитій паломницької дорозі до ймовірної могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела.

Собор вже переживав пожежі в XIII-XIV століттях, був пограбований в XVI столітті в ході релігійних воєн. Його відновлювали і добудовували аж до середини XVII століття, а потім реставрували.

Путін про пакт Молотова-Ріббентропа, Голокост і Бабин Яр: неоімперські амбіції та інструменталізація історії

Останнім часом помітно зросла активність російського президента у висловленні оцінок про історичні події та явища минулого. Зокрема це стосується чітко означеної європейцями ролі Сталіна і Гітлера у розв’язанні Другої світової війни, а також проблематики антисемітизму та Голокосту. Ще не вщухлі суперечки довкола виступу Владіміра Путіна 23 січня 2020 року в Єрусалимі, який ним сповна був використаний для пропаганди історичного наративу Кремля, і знову дискусія в світових медіа. Цього разу у зв’язку з публікацією 19 червня 2020 р. статті«75 років Великої Перемоги: спільна відповідальність перед історією і майбутнім», в якій, серед іншого, Путін згадує і про Пакт Молотова-Ріббентропа, і про Голокост, і про Бабин Яр…

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

Роль Медведчука: Юрій Литвин і Василь Стус мали одного адвоката та загинули в одному таборі

Українського поета, журналіста, правозахисника Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у камері колонії особливо суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Це сталося 4 вересня 1984 року. Бездиханне тіло поета Василя Стуса знайдуть у карцері того самого дня роком пізніше

«Прийшов час збирати каміння…»: Про репатріацію нашої церковної старовини

Радянська влада вивезла з України безліч дорогоцінних артефактів, церковних цінностей. Напевно, немає жодного храму, який не був пограбований тодішньою владою. Коштовності частково продали за кордон. Та чимало збереглося у російських музеях. Це був відвертий грабунок. Від часу проголошення незалежності українська влада і українське суспільство мали б системно опікуватися поверненням нашої національної історико-культурної спадщини. Але чи ми, українці, – як суспільство і держава – готові до копіткої наполегливої праці з репатріації вкраденого спадку?