Маніфест засновника сучасних Олімпійських ігор продали за майже $9 млн

Оригінальний олімпійський маніфест, що описує основи сучасних ігор, побив світовий рекорд найдорожчого спортивного памʼятного предмета, проданого на аукціоні.

Його оцінили в 8,8 млн доларів, пише The Бабель із посиланням на The Guardian.

 
ФОТО: Sotheby's

Експерти очікували, що товар буде проданий за суму до $1 млн, але троє міжнародних покупців влаштували справжнє протистояння і протягом 12 хвилин торгувалися за лот.

Олімпійський маніфест, написаний засновником Міжнародного олімпійського комітету Пʼєром де Кубертеном у 1892 році, захищав відродження давньогрецьких ігор і передував дебюту змагання через чотири роки в Афінах.

"Сьогоднішній рекордний результат є підтвердженням поглядів Пʼєра де Кубертена понад століття тому і поваги, з якою досі проводяться Олімпійські ігри. Це моя найвища ціна на трибуні за більш ніж три десятиліття на Sothebyʼs", — заявив старший спеціаліст аукціону Sothebyʼs Селбі Кіффер.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.

“Какая разніца” і штрафи за російські вивіски: мовні пристрасті в Україні сто років тому

Мовне питання в Україні, здавалося б, остаточно вирішене та законодавчо врегульоване, знову з’являється на порядку денному – з подачі вже нової влади. Паралельно бачимо спроби назвати мову “причиною громадянської війни”, чинити опір подальшій українізації тощо. Нічого нового за останні 30 років? Насправді такі “мовні срачі” трусили Україну і після проголошення незалежності більше 100 років тому!

Степан Бойко. Як дядько Шухевича захищав головного комуніста Волині

На думку Степана Шухевича багато справ супроти членів КПЗУ було сфабриковано правоохоронними органами. Будучи одним із адвокатів на відомому «Володимирському процесі 151-го» 1926 р., він зазначав, що серед підсудних лише кілька осіб насправді сповідували комуністичну ідеологію, натомість, інші були «українцями, мешканцями Володимира», які «про комуну і комуністів… знали лише з книжок».