Українці Британії закликали прибрати тризуб з антитерористичного посібника

Союз українців у Великій Британії (СУБ) закликав прибрати український тризуб з посібника з протидії екстремізму для британських медпрацівників та вчителів.

По це йдеться у зверненні СУБ до британських правоохоронних органів, розміщенному на сайті Союзу українців у Великій Британії, повідомляє Укрінформ.

 

"Ми повністю підтримуємо вимоги, які Вам вже висловило Посольство України, та закликаємо Вас негайно переглянути та прибрати тисячолітній український сивол – тризуб – з екстремістського/терористичного переліку", - йдеться у зверненні, надісланому на ім'я старшого національного координатора з питань протидії тероризму в Центральному офісі NPCC Діна Гейдона.

У Союзі українців у Великій Британії нагадали, що тризуб вже понад 70 років присутній на логотипі СУБ. "Чи маємо ми тепер його видалити через те, що поліцію та її тісних партнерів, включаючи школи, навчають розцінювати цей символ як кримінальний чи терористичний?", - йдеться у зверненні.

У СУБ вважають, що розміщення українського тризуба в переліку символів екстремістських угруповань є "надзвичайно обурливим випадом за расовою приналежністю проти усіх українців, включаючи багатьох народжених в Британії українців, які живуть в країні і багато хто з яких є членами організації".

"Ми вимагаємо, щоб тризуб був вилучений з переліку, та принесення Вами щирих вибачень усім особам українського походження, які живуть і працюють у Великій Британії, за судження, що український Державний Герб є символом екстремізму/тероризму", - йдеться у зверненні.

Зазначається, що копії звернення направлено до Міністерства внутрішніх справ Великої Британії, Послу України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, а також голові Всепартійної парламентської групи з питань України.

 

Метро “Дорогожичі” чи “Бабин Яр”: інтелектуали про ідею перейменування станції

У зв’язку з активним громадським обговоренням ініціативи щодо перейменування станції “Дорогожичі” Київського метрополітену на “Бабин Яр” співробітники Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства звернулися до авторитетних українських митців, істориків, журналістів та громадських діячів із проханням висловити своє ставлення до цієї ідеї.

Репортажі із повсталого Києва

Протести, які відбувалися в Україні протягом трьох місяців, були дзеркалом, у яке міг поглянути ЄС і побачити, у якому стані є цінності, на яких він був побудований. І відповісти: чи і як саме може їх захищати поза своїм центром? Відчути силу своїх інституцій та їхню здатність прийти на допомогу тим, хто за реалізацію мрії приєднатися до Європи готовий платити життям. Порівняти свою здатність до ведення політики «м’якої сили» із «реалізмом» сатрапів, які грабують власний народ та всіма можливими способами чіпляються за владу. Включно з бійнею, влаштованою на мирних маніфестаціях.

Брати Шептицькі і єврейський народ. Частина ІІ

Одним із вагомих епізодів у життєписі Митрополита Андрея Шептицького, як і в життєписі його молодшого брата бл. свщмч. Климентія — Праведника Народів Світу, є їхня участь у порятунку галицьких євреїв у часи Голокосту. Більшість інформації черпаємо зі спогадів очевидців, Порятунок євреїв — спільна справа братів, як і діяльність, спрямована на погашення антисемітських настроїв у тодішньому суспільстві, хоча більшість документів підписана самим Митрополитом. Парадокс у тому, що о. Климентій Шептицький був визнаний «Праведником народів світу» за порятунок євреїв у часи Голокосту, натомість заслугам Митрополита Андрея у такому визнанні було відмовлено.

Як відбувалися парламентські вибори в Галичині 100 років тому?

Виборчий кодекс, який почав діяти в Україні з початку 2020 року, суттєво змінює принцип голосування, переведення голосів у мандати, нарізку округів, що, звісно, не омине і Львівщину. Це викликає певні історичні паралелі з 1907 роком, коли в Австро-Угорщині відбулася виборча реформа, яка суттєво змінила правила виборів у Галичині. Тоді використовувалася виключно мажоритарна виборча система, яка відтепер не використовується в Україні під час парламентських і місцевих вибрів до рад із кількістю виборців більше як 90 тисяч осіб