Напад на синагогу у Вінниці: поліція відкрила 2 справи

На Вінниччині поліція розпочала два кримінальних провадження за фактами розпалювання релігійної ворожнечі та хуліганських дій у приміщенні синагоги м. Вінниці.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Вінницької області.

 

"На Вінниччині поліція розпочала два кримінальних провадження за фактами розпалювання релігійної ворожнечі та хуліганських дій у приміщенні синагоги.

Правопорушником виявився місцевий житель, який на момент вчинення правопорушення перебував у стані сп'яніння. Досудове розслідування здійснюють слідчі Вінницького відділу поліції", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, інформація про те, що в приміщення синагоги у Вінниці увірвався нетверезий чоловік, який нецензурно висловлювався, вигукував антисемітські гасла та застосував силу до одного із присутніх, надійшло на спецлінію 102 у понеділок, 24 лютого.

Поліцейські встановили зловмисника, це 43-річний місцевий житель.

За цим фактом слідчим відділом Вінницького відділу поліції відкрито два кримінальних провадження – за ч. 1 ст. 296 (Хуліганство) та ч. 2 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. За такі дії загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Про подробиці інциденту на своїй сторінці у Facebook повідомив вінничанин Зорій Файн, оприлюднивши переписку з Ігорем Браверманом. У листі йдеться, що нетверезий нападник заламував руки Браверману та душив його. "Швидка" забрала потерпілого до лікарні, де йому надавали допомогу.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.