У Британії назвали найціннішу археологічну знахідку минулого року. ФОТО

У Великій Британії назвали найціннішу знахідку, виявлену за допомогою металошукача.

Нею стала рідкісна старовинна брошка віком близько 1100 років. Вона є найціннішою з 1311 предметів, повідомляє Газета.UA із посиланням на The Guardian.

 
Фото: British Museum

Серед інших знахідок – золотий браслет бронзової доби і монета, за допомогою якої вдалося дізнатися більше про римського імператора-узурпатора Караузія.

 
Фото: British Museum

"Це вражаючий приклад англосаксонського мистецтва того часу. Коли її щойно виявили, здивувався: це давня прикраса? Зовні вона більше нагадує предмет вікторіанської епохи", - пояснив працівник Британського музею Майкл Льюїс.

Брошку створено в англосаксонському стилі. Її прикрашено рослинними мотивами, геометричними формами і зображеннями тварин.

 
Фото: British Museum

"У якомусь сенсі її можна носити хоч сьогодні, настільки добрий у неї стан", - додав експерт.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.