АНОНС: Марафон лекцій до історії пандемії від LEGIO.Live

LEGIO Historica повертається. Організатори пропонують новий проект "LEGIO.LIVE" і у першому випуску поговорять про історію пандемій.

Оскільки усі фестивалі і заходи в умовах, що склались – табу, організатори вирішили піти в онлайн і прийти до вас за допомогою мережі.

 

У неділю, 12 квітня, говоритимуть про епідемії та боротьбу з ними:


18.15 - "Як Самойлович від чуми Херсон рятував"

Лектор. Єгор Сидорович, кандидат історичних наук, викладач Херсонський державний університет та співзасновник проекту Мандруймо Херсонщиною про одну з останніх епідемій чуми у Європі.


19.00 - "Вакцина до відкриття мікроорганізмів"

Стас Дем'янчук, провізор, асистент кафедри Фармакології Львівський медичний інститут про те, як людство почало вакцинуватись,коли поняття не мало про віруси і мікроорганізми.


19.45 - "Порятунок від гніву богів: практичні поради пращурів"

Євген Синиця, кандидат історичних наук, доцент Кафедра археології та музеєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка – офіційна про роль епідемій у історичних процесах доби стародавнього світу та раннього середньовіччя.


Трансляції можна буде дивитися на YouTube-каналі.

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.