Мережа Район.in.ua запускає сайт про історію Волині

Видання Район.Історія публікуватиме історико-краєзнавчі матеріали

Видання Район.Історія, яке стало 28 сайтом мережі, публікуватиме краєзнавчі матеріали.

 

Колектив мав у планах відкрити проєкт, присвячений історичній тематиці, у другій половині 2020 року. Однак, нові обставини змусили редакцію поквапитися, аби аудиторія мережі Район.in.ua мала вдосталь цікавого контенту у період затяжного карантину.

"Район.in.ua – це не просто сайти, які публікують новини. Наші видання давно перетворилися на спільноти. Ми прагнемо, аби такою ж спільнотою став проєкт Район.Історія, де дослідники минувшини зустрінуться з її шанувальниками", – пояснює головна редакторка мережі Наталія Пахайчук.

Перший етап запуску сайту – це публікація архівних матеріалів про історію Волині, які виходили на усіх сайтах Район.in.ua впродовж п'яти років її існування. Уже доступні публікації за 2015-2016 роки, а також найсвіжіші доробки журналістів та дописувачів мережі.

Повний архів буде доступний упродовж тижня. В майбутньому видання покликане стати майданчиком для дискусій, ресурсом, який підіймає непрості питання і пояснює складні явища.

"Ми запрошуємо до співпраці та діалогу з читачами і професійних істориків, і краєзнавців-аматорів, і журналістів, які спеціалізуються на історичних темах", - розповіла Наталія Пахайчук.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці