Архів ОУН представив оновлену версію свого сайту

Сайт містить велику кількість оцифрованих документів з історії ОУН

Архів ОУН Українська інформаційна служба Лондон оновив свій сайт. Архів ОУН - це широкий вибір тематики, яка сконцентрована у трьох блоках: Фонди (текстові й аудіовізуальні), Колекції та Бібліотека. Окрема сторінка - Музей Визвольної боротьби ім. С.Бандери.

Мітинг в Лондоні на захист ув`язнених представників української інтелігенції
Мітинг в Лондоні на захист ув`язнених представників української інтелігенції
Архів ОУН в УІС - Лондон. Ф.30 оп.2 од.зб.10, од.обл.13.

Одним з найголовніших інформаційних блоків оновленого сайту Архіву ОУН є фонди - упорядковані комплекси документів з історії революційної ОУН, які містять, також, і особисті матеріали її довголітніх діячів - текстові та аудіовізуальні. Матеріалів тут, поки що, небагато, але їх упорядкування та оприлюднення - постійний процес, який триватиме і далі.

Оновлений сайт пропонує зручний універсальний пошук, нову систему захисту, можливість перегляду на мобільних пристроях (iPhone, iPad, smartphone etc.).

Серед матеріалів архіву можна знайти чимало унікальних документів. Наприклад, аудіозапис промови Степана Бандери, відео спогадів Ярослава Стецька.

Проєкт реалізується у співпраці з Центром досліджень визвольного руху.

Шляхта обрає авантюризм

Не втручайся до чужих справ, але не дозволяй, щоб втручались у твої; Доброї ради слухай, але май власну думку. Не дозволяй собі зректися виконання задуманого ні через труднощі, ані через небезпеки. Не змушуй нікого визнавати свої погляди, як і не дозволяй, щоб до твоїх поглядів ставилися без належної поваги. Не хились як тростинка, а будь непорушним, як дуб; стократно краще бути зламаним та зігнутим, ніж гнутися щоразу в ту чи іншу сторону. Не будь зарозумілим щодо людей, нижчих станом за тебе, але й не колінкуй перед вищими. Не звертай уваги на людські вчинки, а за свої власні відповідай перед Богом та своїм сумлінням.

Акт Злуки. Спогад архієпископа Варлаама

Легкою сніжною імлою окритий, зранку прокинувся Київ, але піднялося вгору сонце й розвіяло імлу. Вздовж вулиць і бульварів стоять, мов дівчата в шлюбних сукнях, вкриті інеєм дерева. По всіх, пухнатим снігом вкритих, вулицях незвичайний рух. Організації, школи, діти, молодь і старше громадянство, все святочно вдягнене, гуртками й поодинці – поспішає до Св. Софії на велике свято

Шибениці на Західній Україні на початку 1945 року

Привселюдні страти повстанців на початку 1945 року на території Чернівецької області та України загалом як спроба НКВД подолати опір населення радянським завойовникам. До історії ще одного радянського злочину

Карл XII в Україні. Розповідь кароліна. Частина друга

Відбулася Полтавська битва, про яку багато написали люди, які заздрили Карлу ХІІ і хвалили росіян. Я можу впевнено заявити, що шведи виграли так само, як і росіяни. Росіяни зранку Полтавської битви втратили стільки ж людей, скільки ми втратили наприкінці битви. Якби росіяни виграли так славетно, як вони і їхні прихильники намагаються стверджувати, то вони мали б переслідувати шведську армію. Але армія тільки на другий день перейшла через Дніпро