На Полтавщині збирають кошти на пам’ятну дошку Коновальцю

До сторіччя створення Української Військової організації кілька громадських організацій звернулися із закликом вшанувати видатного борця за незалежність у ХХ столітті Євгена Коновальця

Як повідомляє сайт Новини Полтавщини, ініціатори звернення планують встановити пам'ятну дошку на честь Євгена Коновальця на фасаді будівлі комунального закладу "Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №34 Полтавської міської ради".

Для виготовлення дошки оголошено збір коштів.

Ініціативу підтримав регіональний представник Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Олег Пустовгар. Він наголосив, що згідно з Положенням про УІНП, затвердженим Кабінетом міністрів, цей центральний орган влади, серед іншого, "сприяє діяльності громадських об'єднань з відновлення та збереження національної пам'яті Українського народу".

 

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»

Мустафа Джемілєв: Коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?

Сталінська депортація у дитячому віці до Середньої Азії, 15 років у тюрмах та колоніях, 303 дні голодування та внесок у повалення радянського союзу, повернення до Криму та створення системи органів національного самоуправління, окупація півострова Росією та заборона в’їзду на Батьківщину, врешті-решт статус живої легенди. Це невичерпний перелік біографічних віражів лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.