Громаді Києва повернули земельну ділянку музею у Пирогові вартістю понад 800 мільйонів

Офісом Генерального прокурора скасовано незаконну реєстрацію за комерційним товариством права користування земельними ділянками площею 43,4 га вартістю понад 800 млн грн у Голосіївському районі міста Києва.

Про це повідомляється на Сайті Офісу генерального прокурора.

 

Встановлено, що товариство без відповідних правових підстав здійснило державну реєстрацію права користування землями, які розташовані в зоні охоронюваного ландшафту і належать до території Національного музею народної архітектури та побуту України (с. Пирогів).

Оскільки ці землі є обмеженими в обороті, не можуть перебувати у приватній власності, на них забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може впливати на стан історико-культурних комплексів та об'єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням, судом ухвалено рішення про їх повернення законному власнику.

Наразі завдяки ефективному реагуванню прокурора на порушення вимог законодавства, земельну ділянку повернуто.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.