Музей Вінниці розпочав збирати пам’ятні речі російсько-української війни

Колектив Музею Вінниці звертається до вінничан з проханням приносити до них ті речі, які з часом можуть стати елементом експозиції музею

 

"Зараз на наших очах Українці пишуть нову історію нашого народу жовто-блакитними фарбами і ми з вами маємо це задокументувати. Усе довкола має значення та ми просимо вінничан посприяти збереженню пам'яток на стінах і столах нашого Музею", - пише на своїй сторінці у фейсбуці колектив Музею Вінниці.

В повідомленні йдеться і про те, що перш за все просять передавати у фонди речі, пов'язані з цією війною та її вінницьким контекстом.
"Зараз це може бути що завгодно: від дитячих малюнків до трофейного ворожого танку. Жартуємо, захоплену техніку краще передавати нашим ЗСУ", - пишуть музейники.
З приводу передачі речей у музей пишіть головній зберігачці фондів Ользі Корж (пошта korzh.history@gmail.com / Телеграм @OlgaKorzh).

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.