У Луцьку історики проводять лекції на підтримку ЗСУ

Луцькі музейники та історики своїми лекціями збирають кошти для українських захисників

Музей історії Луцького братства здійснює благодійний лекційний проєкт на історичну тематику. Науковці читають публічні лекції. Слухачі оплачують їх на власний розсуд, а отримані кошти йдуть на підтримку Збройних сил України.

Найближчим часом відбудуться:

18 червня о 14 годині відбудеться лекція Олега Разиграєва "Луцьк і Волинь у Першій світовій війні та Українській революції 1917 – 1921 років".

19 червня о 16 годині - лекція Олени Бірюліної  "Чотири давні шпиталі Луцька: як функціонували медичні заклади міста у XVII-XVIII ст."

Місце проведення: Луцьк, вулиця Йова Кондзелевича, 5, Музей історії Луцького братства.

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.