У Львові та Тернополі відзначили річницю Листопадового чину

В Україні відзначили річницю Листопадового Чину

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, 1 листопада на Львівщині відбулись заходи з відзначення 104-ої річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

З цієї нагоди Львівська національна академічна чоловіча хорова капела "Дударик" публічно виконала пісні зі "Стрілецького співаника" у парку "На Валах". Зокрема, "Ой у лузі червона калина", "За Україну", "Гей видно село" та інші".

Учасники капели також урочисто зачитали відозву УНР до населення про утворення "Української держави".

Наприкінці заходу у виконанні капели "Дударик" прозвучав Державний Гімн України. Захід організували з ініціативи Департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА.

Тернопільська ОВА повідомляє, що "з нагоди річниці проголошення ЗУНР на Микулинецькому кладовищі всечесні отці відслужили панахиду, а представники влади та громадськості поклали квіти до могил Січових стрільців".

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.