Пісня Джамали "1944" увійшла до трійки найкращих композицій в історії "Євробачення"

Британське видання The Guardian склало список найкращих переможних пісень в історії Євробачення та помістило пісню української співачки Джамали про депортацію кримських татар на третє місце.

Про це йдеться на сайті nv.ua.

Перше місце посіла легендарна пісня Waterloo групи ABBA, яка принесла перемогу Швеції у міжнародному пісенному конкурсі у 1974 році.

На другому місці розташувалася пісня Poupée de Cire, Poupée de Son, виконана французькою співачкою Франс Галль, яка посіла перше місце на Євробаченні у 1965 році і значною мірою вплинула на подальший розвиток конкурсу.

Почесне третє місце у списку найкращих переможних пісень в історії Євробачення посіла композиція 1944 співачки Джамали, з якою вона здобула перемогу на конкурсі у 2016 році.

"Текст пісні 1944 про етнічне чищення кримських татар Сталіним викликав суперечки: російські політики скаржилися, що це було пов'язано з анексією Криму Росією у 2014 році. Але це був би справді фантастичний трек, про що б він не був", — зазначили в редакції The Guardian.

Перші рядки пісні 1944 були написані у 2014 році українською мовою. У пісні Джамала співає про депортацію кримських татар 1944 року. Розповіді про цю подію Джамала чула від своєї бабусі Назилхан, яка пережила депортацію. У приспіві слова, які співачка чула від своєї бабусі — два рядки з приспіву кримськотатарською мовою запозичені з пісні Ей, Гузель К'ирим. Пісня має складну вокальну партію з багатьма півтонами та мугамами.

 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.