Восени вийде книжка про розсекречені історії з архіву розвідки «Спецоперація «Некро»

Дослідник історії спецслужб Олександр Скрипник видась книгу на підставі розсекречених документів із архіву розвідки про досі невідомі епізоди спецоперацій за кордоном проти визначних діячів українського національно-визвольного руху.

Про це сповістив дослідник історії спецслужб, журналіст Олександр Скрипник.

"Друзі, війну проти нас росія веде не тільки на передовій, а й на таємному та інформаційному фронтах. Цю специфічну кухню з арсеналу спецслужб, ще більшовицьких, треба знати, добре в ній розбиратися, розпізнавати і мати змогу протидіяти. Це я постійно прокручував у голові, коли упродовж останніх півтора року займався цими питаннями. Вивчаючи з прикладною метою агентурно-оперативні справи з архіву Служби зовнішньої розвідки України, розумів, що увесь колишній інструментарій ГПУ/НКВД/МГБ/КГБ СРСР кремль застосовує і нині. Використовує старі лекала, схеми, методи… Схеми, які упродовж ста років застосовував, щоб нищити все українське", - зазначив автор книжки.

На підставі розсекречених унікальних документів із архіву розвідки Олександр Скрипник готував матеріали про досі невідомі епізоди спецоперацій за кордоном проти визначних діячів українського національно-визвольного руху.

Зокрема, про першу спробу ліквідувати Андрія Мельника і Степана Бандеру ще у 1944 році в Берліні; про нові обставини убивства Євгена Коновальця; про те, як впроваджували агентів НКВД у близьке оточення гетьмана Павла Скоропадського; про наміри завербувати начальника розвідки УНР Всеволода Змієнка, міністра закордонних справ УНР Олександра Шульгина, голову ОУН(м) Олега Штуля-Ждановича, борця за українську справу Василя Вашиваного та інших діячів і що з цього вийшло; про одну з перших спроб застосування надсекретних спецзасобів – проти військового міністра уряду УНР в екзилі Миколи Капустянського; про те, як КГБ здійснював широкомасштабну спецоперацію під назвою "Некро" проти голови ОУН(б) Ярослава Стецька з метою доведення його до передчасної смерті…

"Некро"… По суті, ця спецоперація проти нас ведеться імперською росією вже давно. Тож назва нової книги невипадкова. У ній зібрано все найвагоміше з того, що писав останнім часом і розміщував на офіційному сайті Служби зовнішньої розвідки України, а також на інформаційних порталах "Історична правда" і "Радіо Свобода" та на шпальтах газети "День", - зазначиав Олександр Скрипник.

Цінність книги у тому, що в ній багато цитат із оперативних довідок, агентурних повідомлень, планів і звітів спецслужб, подаються світлини і зображення окремих документів з архівних справ, зроблено посилання на документи. Це стане в нагоді для використання у власних дослідженнях історикам, науковцям, журналістам, політологам, експертам, студентам, усім, хто цікавиться вітчизняною історією. 

Книгу "Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки" зверстано і оформлено у Видавничому домі "АДЕФ-Україна". Обсяг – 608 стор. Вихід очікується першого вересня. Зробити попереднє замовлення зі знижкою на сайті видавництва можна за посиланням.

 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.