Іван Федорович замість Федорова: у Львові перейменують низку вулиць

Робоча група щодо деколонізації і перейменування вулиць Львова вирішила змінити назви ще трьох міських вулиць.

Про це повідомив перший заступник міського голови Андрій Москаленко.

Перейменують вулицю Олександра Карпінського. Вулиця Федорова стане називатися Федоровича. Також українізують назву вулиці, названу на честь художника Іллі Ріпина.

"Довший час всі вважали, що вулиця Карпінського присвячена Францішеку Карпінському, польському поету і драматургу. Але в радянський час змінили одну букву в назві вулиці. І замість Францішека вулицю присвятили Олександру Карпінському, першому виборному президенту російської Академії наук", – зазначив Андрій Москаленко.

Робоча група щодо деколонізації прийняла рішення перейменувати цю вулицю і розпочала процес обрання нової назви. Окрім того, підтримали уточнення назв вулиць згідно з українським правописом:

  • вулиця Федорова стане вулицею Івана Федоровича;
  • вулиця Іллі Рєпіна стане вулицею Іллі Ріпина.

Ці пропозиції винесуть на затвердження депутатів на сесії Львівської міськради.

 

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.