АНОНС: Презентація книги Олександра Скрипника «Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки»

8 лютого у Музеї української діаспори відбудеться презентація книги Олександра Скрипника «Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки».

Про це інформує Музей української діаспори.

"Спецоперація "Некро". Розсекречені історії з архіву розвідки" - це збірка 52 окремих розповідей про дії радянських спецслужб протягом 1920-х -1980-х років проти визначних діячів українського національно-визвольного руху, що після поразки визвольних змагань 1917-1921 років та Другої світової війни опинилися в Європі та в Північній Америці.

Висвітлені як загальні радянські терористичні та інформаційні практики так і конкретні спецоперації проти Андрія Мельника, Степана Бандери, Євгена Коновальця, Павла Скоропадського, Ярослава Стецька, Василя Вашиваного та багатьох інших.

Книга написана на матеріалах найбільш закритого та секретного архіву українських силових органів – Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України, то ж в ній безліч нових та екслюзивних фактів та сюжетів.

Книгу презентуватимуть:

Автор: журналіст та письменник Олександр Скрипник

Видавець: директорка "Видавничого дому "АДЕФ-Україна" Алла Істоміна

Крім презентації, автор дослідження поділитися своїми думками про нинішні російські терористичні і розвідувальні практики та їхню тяглість із радянських часів та іншими інсайтами. 

Організатори події: Музей української діаспори, Видавничий дім "АДЕФ-Україна"

Локація: Музей української діаспори

Початок заходу о 17:00.

 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.