В Україну приїде автор історичних детективів про Львів

14-18 вересня під час Літературного фестивалю, який традиційно відбувається в рамках Форуму видавців, Львів учетверте відвідає найвідоміший польський автор ретро-детективів Марек Краєвський.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Це - третій твір письменника, дія якого відбувається в довоєнному Львові. Попередні романи, перекладені українською - "Голова Мінотавра" та "Еринії".

Український переклад "Чисел Харона" з'явився невдовзі після видання його в Польщі - у травні цього року, де книжка відразу посіла перші місця в списках бестселерів:

"Дія роману відбувається в травні 1929 року. Комісара Едварда Попельського за порушення службової субординації звільняють з поліції. Нарешті в нього з'явився час на розв'язування математичних головоломок і... кохання. Вродлива Рената вмовляє його взятися за ризиковане розслідування, яке віщує суцільні проблеми.

Тим часом Львів знову вирує. Жорстокі злочини вражають місто. І лише одна людина здатна зрозуміти, що приховується за таємничим листом від убивці. У "Числах Харона" Попельський отримує шанс змінити власне життя - повернутися до поліції й одружитися з коханою жінкою. Але кохання сліпе, так само, як справедливість".

Крім того, львівська корпорація "Фест" та видавництво "Урбіно" 15 вересня проведуть першу екскурсію місцями подій романів Марека Краєвського у Львові - "Кримінальні таємниці Львова комісара Попельського".

"Екскурсанти матимуть можливість ознайомитися з довоєнним кримінальним Львовом, побачити на власні очі будинки, ресторани, кнайпи, де відбувалися події трьох "львівських" романів, а вбрані в стилізовані костюми 30-х років минулого століття екскурсоводи допоможуть поринути в неповторну атмосферу Львова. Перед вашими очима постануть не лише чудові краєвиди оспіваного поетами міста-саду, а й похмурі закапелки, де чаїться зло. Екскурсії проводитимуться щоденно протягом тривання Форуму видавців", - розповіли організатори заходу.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.