Анонс: документальний фільм "Три історії Галичини" (ВІДЕО)

В Україні презентують документальний фільму "Три історії Галичини" за участю режисерів українки Ольги Онишко та ліванки Сари Фаргат.

Презентація передбачає всеукраїнське обговорення тем, порушених у фільмі, ключова з яких – "Правда, що об’єднує" та запис відеофільму.

КОЛИ І ДЕ?

-         15 листопада – Київ, кінотеатр "Кінопалац", вул. Інститутська 1, о 19:00. Модератор дискусії Юрій Макаров

-         16 листопада – Харків, єврейський культурний центр "Бейт Дан", вул. Тобольська 46, о 18:00. Модератор дискусії Філип Дикань

-         17 листопада – Львів, кінопалац "Копернік", вул. Коперника 9, о 18:00. Модератор дискусії Василь Расевич

"Золотий Вересень". Хроніка Галичини 1939-41 (ВІДЕО)

-         18 листопада – Чернівці, кінотеатр "Чернівці", вул. Університетська 10, о 15:00. Модератор дискусії Сергій Осатчий

-         21 листопада – Одеса, український клуб Одеси, вул. Катерининська 77, о 14:00. Модератор дискусії Діана Клочко

Стрічка описує три людські долі у вирі подій Другої Світової війни на Галичині: української, єврейської та польської. Опинившись між Гітлером і Сталіном, кожен з героїв своєї історії, ризикуючи життям, діяв так, як підказувала совість.

Криваві Землі: Україна між Гітлером і Сталіном

Незнані сторінки відомого минулого. Три історії, три долі, три нації - одна правда.  Фільм демонструвався в кінотеатрах США, Канади, Німеччини, Англії та Франції.

ЯК ПОТРАПИТИ?

За детальною інформацією щодо участі у презентації та дискусії просимо звертатися:

Катерина Неліпович (Київ, Харків, Одеса, Чернівці): sheptytsky.foundation@ugcc.org.ua 
Анастасія Войтюк (Львів): a.voytyuk@gmail.com 

Просимо зголошуватися до 11 листопада (включно). 

 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.