Спецпроект

Анонс: ТВІ покаже фільм "ЖОРНА"

У понеділок у програмі "Згадати все" транслюватимуть фільм режисера Анни Гін "ЖОРНА".

"Великий ресторан. Сьогодні і щоденно з 10:30 до 2:30 тридцяти ночі – ДЖАЗ! Естрадні виступи кращих артистів" - уявіть, такі оголошення у харківській пресі з’являлися у той час, коли навколо тодішньої столиці України вже утворилося кільце смерті, а на вулицях уже почали збирати тіла селян, які намагалися у місті знайти прихисток від біди!" - говорить автор і ведучий програми "Згадати все" Олександр Зінченко.

Харківську пресу часів Голодомору варто подивитися у рубриці "Артефакти"

Цей фільм про те, як Харків перетворився на острів життя у величезному океані смерті. Знімальна група об’їхала всі без виключення райони сучасної Харківської області. У кожному з них старші люди пам’ятають важку осінь, страшну зиму і весну, що не принесла надії.

Герої фільму оповідають свої історії. І у них повторюється сумний факт: Голодомор був створений руками самих українців. Усі "ударники", які конфісковували і знищували запаси їжі у своїх односельців, колись у дитинстві гралися із майбутніми "куркулями" у квача і хованки. Це не були марсіани, ці "ударники" не прелетіли з інших планет. Вони були односельцями, сусідами. І ось тепер – восени 1932-го вони перетворилися на знаряддя сталінської людожерської системи, винищуючи разом із їжею навіть посуд, у якому б можна було щось зготувати. Саме так про ті події оповідають герої фільму "ЖОРНА".

Програма "Згадати все" із фільмом "ЖОРНА" вийде в ефір у понеділок, 21 листопада о 18:50 із повтором у День пам’яті жертв Городомору у суботу, 26 листопада о 15:45.

Як Україна відбудовувала Крим після війни і депортації

Жодного "подарунка Хрущова" не було. У 1954 році на прохання Кремля Україна взялася рятувати зруйнований війною і украй занедбаний Російською РФСР Крим - із розваленою економікою і депортованим населенням.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.