Накладено арешт на квартиру Бориса Гмирі

На квартиру відомого оперного співака Бориса Гмирі накладено арешт за борги.

Про це повідомляє спадкоємиця Бориса Гмирі Ганна Принц.

"Статусу музею, попри всі звертання до влади, квартирі співака не надано, - йдеться в заяві. - Саме помешкання в центрі столиці перебуває в не просто аварійному, а катастрофічному стані".

Проблема полягає в тому, йдеться в заяві, що Міністерство культури не змогло вчасно викупити видання "Борис Гмиря. Щоденники" для бібліотек України.  Аби викупити тираж у видавництва "Фоліо", Ганна Принц змушена була позичити гроші у громадянина Чехії Юзефа Вондроушева, сподіваючись, що міністерство все-таки виконає свої обіцянки.

Борис Гмиря виконує народний романс "Ніч яка місячна". 1962 рік

Але час угоди по боргах, позичальник через судові рішення вимагає вже не тільки повернення боргу, а й відшкодування й пені через продаж майна й квартири.  

Сьогодні надійшла постанова виконавчої служби Шевченківського району про накладення арешту на спадщину Бориса Гмирі.

Борис Гмиря (1903-1969) - всесвітньо відомий український оперний і камерний співак (бас-кантанте). Народний артист СРСР (1951). Протягом 1947-1975 рр. радянська фірма грамзапису "Мелодія" випустила 7 мільярдів платівок Гмирі.

Нагадаємо, що у липні 2011 року КМДА не захотіла віддавати в державне управління квартиру-музей Павла Тичини, хоча й не могла сплатити 16 тисяч грн за оренду приміщення.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.