У Калуші відкрили пам'ятник Шухевичу. Частково на пожертви. ФОТО

У суботу, 30 червня, в місті Калуш Івано-Франківської області відбулося відкриття пам'ятника головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу.

Про це повідомляє ЛІГАБізнесІнформ із посиланням на "Інтерфакс".

Урочисту подію було приурочено до 105-річчя від дня народження лідера УПА.

Право відкрити пам'ятник надали міському голові Калуша Ігорю Насалику, синові Шухевича Герою України Юрію Шухевичу, заступнику голови Івано-Франківської обладміністрації Роману Іваницькому, голові Калуської станиці Братства вояків ОУН-УПА Степану Петрашу та голові Калуської райради Василю Дзундзі.

Під час відкриття пам'ятника вгору злетіли синьо-жовті кульки, голуби, пролунав військовий салют. Присутні виконали державний гімн України, гімн ОУН-УПА і духовний гімн України.

Фото: kalush.info

Пам'ятник освятили митрополит Івано-Франківський і Галицький Української православної церкви Київського патріархату Іоасаф та єпископ-емерит Івано-Франківської митрополії Української греко-католицької церкви Софрон Мудрий.

Всього на відкритті пам'ятника були присутні кілька тисяч жителів Калуша та Івано-Франківської області.

 

Пам'ятник Шухевичу виготовлений з бронзи, він стоїть на гранітному постаменті. Загальна висота монумента - 4,5 м. На пам'ятнику - напис "Роман Шухевич - Головний командир УПА. Герой України 1907-1950".

Автор проекту - калуський скульптор Ігор Семак. Пам'ятник виготовляли на львівському приватному підприємстві "Скульптура".

Для реалізації проекту в Калуші в ході громадської ініціативи "Загальна мобілізація", яка стартувала в листопаді 2011 року, 2,5 тис. громадян та організацій зібрали 83 140 тис.грн.

Кошти для будівництва пам'ятника виділили також Калуська міська та районна ради, Івано-Франківська облрада.

Загальна вартість проекту майже 490 тис.грн.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.