Спецпроект

Нові експонати горлівського музею мініатюрної книги. ФОТО

Колекція горлівського музею мініатюрної книги поповнилася новими екземплярами, надісланими з Ізраїлю.

Про це повідомляє 06242.com.ua.

Рідкісне міні-видання О.С.Пушкіна "Вірші" (Томського видавництва, тиражем всього в 500 екземплярів), псалми (обрамлені у футляр золотого кольору у вигляді брелока), а також міні-книга Яніса Анманіса (латвійського художника, поета, котрий працює в різних жанрах - від мініатюри до масштабних полотен), написана в оригінальному японському жанрі віршування - хайку (яке взяло свій початок ще в XIV ст.).

Нові експонати горлівського музею мініатюрної книжки

Коротенькі вірші - хайку складаються всього з 3-х рядків, що передають світ почуттів і відчуттів, відбитих у невеликому словесному образі.

Горлівський музей мініатюрної книги - єдиний державний музей мініатюрної книги в СНД.

В основі експозиції музею - колекція Веніаміна Олександровича Разумова, інженера-будівельника з Горлівки. Він збирав цю колекцію багато років. Його ім'ям згодом був названий музей. У 1996 році музей отримав статус державного.

У музеї зберігаються понад 8500 екземплярів. Максимальний розмір книг в колекції - близько 100 міліметрів. Мінімальні екземпляри за розміром можна порівняти з маковим зерном.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.