Спецпроект

В Таллінні відновив роботу музей природи. ФОТО

У п'ятницю Музей природи знову відкриває двері для відвідувачів. Ремонт завершено, і новий вигляд отримали як зали музею, так і експозиція.

 

У музеї з'явилося безліч нововведень: деякі експонати можна чіпати руками, експозиція більше стала говорити про те, як людина впливає на природу.

Експонати забезпечені інформацією і російською мовою. Музей відкриється 14 вересня ювілейною, п'ятдесятою за рахунком виставкою грибів. Після них музей запропонує поглянути на барвистий світ риб, ознайомитися з мінералами, подивитися фото тварин на виставці "Безкровне полювання".

 

На ремонтні роботи було витрачено понад 840 000 євро, з цієї суми близько 80% коштів було отримано з Європейського фонду регіонального развітія. Музей природи знаходиться в Старому місті Таллінна і чекає своїх відвідувачів з середи по неділю з 10.00 до 17.00. 

Таксидермист зоологічного відділу музею Пелле Нуггіс займається встановленням опудала осетра

 

Практично будь-який представник флори і фауни, яких можна зустріти в природі Естонії, знайшли своє місце в експозиції цього музею.

Крім вовків, рисей, ведмедів та інших мешканців лісу, тут можна побачити опудала птахів і морських ссавців, а також гордість музею - атлантичну стерлядь довжиною 2,9 м, найбільшу рибу, коли-небудь виловлену з вод Балтійського моря.

 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.