АНОНС: Головред ІП представить лекцію та виставку про канадських українців у Києві

"Історична правда" за підтримки Посольства Канади в Україні представляють публічну лекцію журналіста та історика Вахтанга Кіпіані "Українська Канадіана. Від галицьких і буковинських піонерів до… Христі Фріланд".

Після лекції Вахтанг Кіпіані представить книгу "Українська Канадіана", випущеної спільно з видавництвом "Дуліби".

Також можна буде побачити виставку "Подорож до Канади: досвід української імміграції 1891-1900", створена Центром українського і канадського фольклору ім. Петра і Дори Кулів Альбертського університету.

Цей науково-дослідний центр займається вивченням української народної культури в Канаді та інших діаспорних українських громадах.

 

У презентації  візьме участь Посол України в Канаді Роман Ващук. 

Субота, 25 лютого, 18.00

Місце: книгарня "Є", м. Київ, вул. Лисенка, 3

Організатори: книгарня "Є" спільно з Посольством Канади в Україні, інтернет-виданням "Історична правда" та видавництвом "Дуліби".

Контакти: 044 235 88 54

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.