АНОНС: День народження доньки Грушевського відзначать вечіркою в родовому маєтку

Літо – пора вечірок просто неба, пора сонця та лимонаду. Пропонуємо Вам відпочити в тіні садиби Грушевських у центрі Києва та провести цей вечір, занурившись в українську культуру, традиції.

Запрошуємо на Hrushevskiy Garden Party ІІ: щорічне святкування Дня народження Катерини Грушевської – фольклориста, етнолога, видатної науковиці.

Тематичною складовою вечірки послугувало дослідження Катерини – "Українські народні думи". Цей корпус – неперевершений і на сьогодні – став лебединою піснею Катерини Грушевської: до першого тому вона зібрала 13 текстів і 117 варіантів дум, до другого – 20 дум і 176 варіантів.

 Родина Грушевських. Катерина сидить поруч з батьком

Стоять: Олександр, Ганна, Михайло, Марія. Сидять: Сергій та Ольга Шамраєви, Катерина, Глафіра Захаріївна.

Фото грудня 1906 

А ще розробляла унікальні сюжети й програми: "Навколо дикунової душі", "До соціології старцівства", "Програма збирання матеріялів до українського народного сонника", "Про голе тіло як магічний засіб".

Пропонуємо зануритися в тему її досліджень, прямуючи за звуками традиційних духових інструментів, піснями бандуристів і етно-електронними варіаціями української музики.

Садиба Грушевських на Паньківській, 9 

Музичний полудень і такий же музичний вечір в саду Грушевських передбачає наступну програму:

16.00 – Майстер-клас "Традиційні духові українські інструменти"

17.00 – Українські народні думи у виконанні бандуристів

18.00 – "Думи" на килимах

19.00 – Виступ гурту GO-A

Постійно діятимуть творчі майстер-класи для дітей та дорослих та розваги від BABAI – оригінальні дерев’яні іграшки

Поповнити енергію допоможе вулична їжа.

17 червня 2017, субота, початок о 15.00

МІсце: Музей Михайла Грушевського (Київ, вул. Паньківська, 9).

Вхідний квиток: 60 грн. (діти у супроводі батьків – безкоштовно).

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.