Британська бібліотека виклала в загальний доступ оцифрований блокнот да Вінчі

Британська бібліотека виклала 570 сторінок з блокноту видатного італійського вченого, винахідника та художника Леонардо да Вінчі.

Усі записи, зроблені в блокноті, датуються періодом з 1478 по 1518 рік, пише "Медіа Сапієнс"На сайті бібліотеки звертають увагу, що записи у блокноті зроблені в знаменитій манері да Вінчі - справа наліво й прочитати їх можна лише у дзеркальному відображенні. Те ж стосується й усіх схем та формул, записаних вченим.

Оцифрована копія блокноту, також відомого під назвою "The Codex Arundel", доступна на сайті бібліотеки безкоштовно.

Раніше Британська бібліотека оголосила про намір створити онлайн-архів газет: для цього працівникам бібліотеки доведеться оцифрувати 40 мільйонів газетних сторінок.

Також оцифровуванням стародавніх текстів займаються Ватиканська апостольська бібліотека і Бодліанська бібліотека Оксфордського університету. А американський Дослідницький портал Getty виклав онлайн понад 100 тисяч книг про мистецтво, дизайн та архітектуру.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.