Парад військ та реконструкція бою. Як відзначили річницю ЗУНР у Львові. ФОТО

У неділю, 5 листопада, в центрі Львова провели урочистий марш слави Галицької армії та військ Української Народної Республіки.

Організувало марш "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять"" у рамках відзначення 99-ї річниці Листопадового чину, передає ZAXID.net.

За інформацією прес-служби Львівської облдержадміністрації, у марші слави взяли участь понад 60 реконструкторів зі Львова та інших областей, які у формі Української Галицької армії пройшли від скверу "На Валах" через проспект Свободи до площі Ринок.

 Усі фото: Павло Паламарчук / ZAXID.NET
 
 

Ходу супроводжував оркестр Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, який виконував стрілецькі пісні та марші.

Окрім цього "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять"" провело перед Ратушею та у сквері "На Валах" біля приміщення ЛОДА театралізоване військово-історичне дійство "Бої за столицю – Львів", під час якого відтворили події 1918 року.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

За словами реконструкторів, ці локації для відтворення вибрали не випадково. Взялись відтворювати події у тих місцях, де вони справді відбувались 99 років тому.

Як повідомлялося, 1 листопада у Львові на території Личаківського кладовища вшанували пам'ять українських вояків з нагоди 99-тої річниці заснування Західноукраїнської Народної Республіки.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.