Спецпроект

АНОНС: Презентація документального проекту "Слово праведника" в Києві

9 листопада в Києві презентують документальний фільм "Слово праведника".

Проект Світлани Левітас та Марго Ормоцадзе "Слово праведника" – це історії доблесті молодих українців, які рятували євреїв по всій країні під час Голокосту. 

Документальна стрічка "Слово праведника" зроблена заради збереження живої пам'яті про жахи та героїзм під час Другої світової війни в Україні.

Герої проекту – Праведники народів світу, які розповідають свої захоплюючі, щирі, сердечні і безстрашні історії про спасіння життя в найтемніший час.

Фелікс Левітас, історичний консультант фільму "Слово Праведника": "У сучасній Україні дуже важливо розповісти про українських праведників, їхні величні душі, їхні сім'ї та їхню мужність. Для старших поколінь тема Праведників була закритою, а для нового покоління - майже невідомою. Тому така робота прибире ще одну білу пляму історії та покращить імідж України".

Програма: 

18:45 - 19:00 – кава
19:00 - 19:15 – вступне слово; знайомство з творцями та істориками фільму
19:15 - 19:45 – показ стрічки
19:45 - 19:50 – запуск кампанії на Kickstarter
19:50 - 20:00 – обговорення

9 листопада, четвер, 18.45

Місце: America House Kyiv, вул. Миколи Пимоненка, 6.

Попередньо слід акредитуватися за посиланням. Прохання взяти із собою документ, що засвідчує вашу особу (паспорт або водійські права).

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.