На Арабатській стрілці знайшли сарматське поховання. ФОТО

Першого ж дня розкопок у на Арабатській стрілці архелоги знайшли рештки сарматського воїна.

Дослідження ведуть науковці Інституту археології НАН України біля с. Щасливцеве Генічеського району Херсонської області за кошти сільради, повідомляє сайт "Херсонці" за посиланням на громадську активістку Оксану Чорнобривцеву.

 Фото: FB Оксани Чорнобривцевої

"Він воїн, вершник, його зріст 160 см, йому біля 2000 років, похований головую на північний захід, з ним його залізний меч (фрагменти) і глечик", — ідеться в повідомленні.

 Фото: FB Оксани Чорнобривцевої

ДОВІДКА:

Сармати — іраномовні кочові племена, які проживали із 2 ст. до н. е. по 4 ст. в степах від Західного Казахстану до Подунав’я. Перші племінні об’єднання сарматів (язиги та роксолани) з’явилися на території сучасної України в 2 ст. до н. е.

Читайте також:

Неподалік Чернігова знайшли поховання другої половини Х століття

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.