АНОНС: На Покрову Вінниця побуде столицею УНР

13 жовтня 2018 року в Вінниці відбудеться ІІІ-й Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції "Вінниця – Столиця УНР". Захід приурочений до Дня захисника України та 100-річчя Української революції 1917-1921 років.

Про це "Історичній правді" повідомили організатори фестивалю.

У рамках заходу з 10:00 до 13:00 проходитиме виставка військової бронетехніки, що демонструватиме тяглість українських мілітарних традицій. Незмінним учасником виставки та реконструкції бою буде вінницький панцирник "Отаман Петлюра".

 

Опісля виставки відбудеться урочиста хода захисників України, у якій візмуть участь реконструктори, військові Збройних сил України та Національної гвардії України.

 

Спільним маршем учасники пройдуть центральною вулицею міста – Соборною, до Центрального парку, де
біля "Міні-Вінниці" о 14:00 розпочнеться наймасштабніша подія фестивалю – відтворення бою Армії Української Народної Республіки проти білогвардійських підрозділів.

Фото з фестивалю 2017 року

Історична реконструкція розповідатиме про події жовтня 1919 р., коли Дієва армія УНР розпочала генеральний наступ проти військ Збройних сил Півдня Росії, який проходив територією сучасної Вінницької області.

 Фото з фестивалю 2017 року

Організатором фестивалю виступає Центр історії Вінниці за підтримки Вінницької міської ради та міського голови Сергія Моргунова спільно з ГО "Жива історія" та ГО "Вінницьке історичне товариство".

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.