У пустелі Гобі знайшли скелет 17-метрового динозавра

Група вчених Японії і Монголії в ході спільного дослідження на території пустелі Гобі виявила скелет великого динозавра.

Про це повідомляє "УМ" з посиланням на агентство Jiji Press.

Окам'янілі сліди динозавра, який, ймовірно, був досить великим представником свого загону і досягав у довжину 17 м - на 5 м більше, ніж знаменитий хижий тиранозавр

Фото: Jiji Press

 

За словами фахівців, знайдені кістки з високою ймовірністю належать зауроподу, а їх вік сягає 70 мільйонів років.

Ці травоїдні динозаври мешкали в юрський і крейдяний періоди на всіх континентах. Їх довжина могла перевищувати 20 метрів, а маса становила від 15 до 30 тонн. Вони легко виживали в сухому кліматі та інших екстремальних умовах.

Серед виявлених кісток головними є тазобедренна і хвостова частина скелета, в тому числі велика стегнова кістка довжиною 1,55 метра.

Це один з найбільших зразків, знайдених в цьому регіоні при розкопках шару грунту, відповідного пізнього крейдового періоду.

У ході експедиції вони змогли відшукати скам'янілий слід двоногого травоїдного динозавра, що належить до загону орнітоподів. Його розміри становлять 86 на 115 сантиметрів, що близько до рекордних показників за всю історію проведення розкопок.

При цьому сам динозавр, ймовірно, був досить великим представником свого загону і досягав у довжину 17 м - на 5 м більше, ніж знаменитий хижий тиранозавр.

Нагадуємо, що у квітні на паризькому аукціоні продали два стародавніх скелети динозаврів.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.