АНОНС: У Львові пройде медійно-драматичне дійство "Момент і Чин, або Великі Роковини"

В рамках відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки – ця акція стане яскравим початком циклу заходів з вшанування творення української державності.

Про це повідомляє Управління культури Львівської міської ради.

 

"Медійно-драматичне дійство про "великий момент" створення Держави, про покоління "людей дії" - ловців великого моменту, про Місто Львів і про історію столітнього Шляху до себе самих" - відзначають організатори.

"Сучасними засобами відеомапінгу, поєднанням живого звучання симфонічного оркестру і електронної музики та за участі драматичних акторів, автори дійства пропонують поринути у події 1918 року, героїчний час створення Західноукраїнської Народної Республіки, усвідомити значення, досвід і важливі уроки тих листопадових днів для нашого покоління" - йдеться у повідомленні.

Автор – Юрій Андрухович

Художник – Володимир Стецькович

Режисер – Андрій Водичев

Диригент – Іван Остапович

Оркестр – Ukrainian Festival Orchestra

Звуковий дизайн – Олесь Коваль

Актори – Андрій Петрук, Валерія Котеленець, Василь Колісник

Час: 18 жовтня, четвер, 21.00

Місце: площа перед університетом Івана Франка, вул. Університетська, 1

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.