На місці давньої фортеці археологи розкопали магазини

Команда археологів з Польщі та США виявила в Єгипті 2300-річний форт, який захищав древній порт Береніс.

Захисну споруду побудували за часів правління династії Птолемеїв, нащадків одного з генералів Олександра Македонського, пише Газета.UA із посиланням на Live Science.

 У Єгипті знайшли давню фортецю

Фото: S.E. Sidebotham

"Подвійна лінія стін захищала західну частину фортеці, в той час як однієї лінії було досить для укріплень на сході і півночі. Квадратні вежі були побудовані по кутах і в стратегічних місцях, де з'єднувалися ділянки стін", - відзначили археологи Марек Возняк і Джоанна Радковський.

Західна частина форту складається з подвійних стін. Вони звернені всередину країни, що говорить про те, що захисники були особливо занепокоєні нападом з цього напрямку.

На території фортеці знайшли замкнутий укріплений комплекс з майстерень і магазинів. У воротах фортеці археологи виявили вирубаний в скелі колодязь і ряд стоків і басейнів.

На південній стороні північної оборонної стіни знайшли давнє сміттєзвалище. На ньому виявили теракотові статуетки, монети і шматок черепа слона.

Читайте також:

У Мексиці знайшли храм бога "з обдертою шкірою". ФОТО

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.