АНОНС: У Києві презентують "Змову диктаторів"

15 березня книгарня "Є" в Києві запрошує на презентацію книжки Андрія Галушки та Єгора Брайляна "Змова Диктаторів: Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939-1941".

Цього року минає 80 років з початку Другої світової війни та підписання пакту Ріббентропа-Молотова. Нині ця тематика продожує викликати жвавий інтерес не лише серед академічного середовища, але й суспільства загалом. 

Книга "Змова диктаторів" розповідає про перипетії європейської історії на початковому етапі Другої світової війни в контексті створення нацистсько-радянського союзу.

 

Німеччина та СРСР, прагнувши завоювати нові території, вдалися до дипломатичного тиску та збройної агресії проти сусідніх країн. Книга написана в науково-популярному стилі, ілюстрована та в ній вміщено картографічний матеріал.

Книгу презентуватиме її співавтор Єгор Брайлян - історик, оглядач у Дзеркалі тижня та Критиці, редактор блогу Toynbee Prize Foundation. 

Модеруватиме презентацію Євген Синиця - кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, учасник громадського просвітницького проекту Likбез. Історичний Фронт.

15 березня, п'ятниця, 18.30

Місце: книгарня "Є" (м. Київ, вул. Хрещатик, 46).

Організатор: книгарня "Є".

Вхід вільний.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.