На Тернопільщині під костелом виявили приміщення у якому ховали воєвод

Під Домініканським костелом у Чорткові Тернопільської області виявили давню крипту.

Згідно з хроніками, у цій крипті поховали колишнього власника міста, воєводу Подільського та Руського Станіслава Гольського, розповіли у Чортківській міськраді, передає ГазетаUA.

 

Похованню понад 400 років. Виявити його допомогли сейсмологи. Їх до Чорткова запросили з Івано-Франківська. Фахівці вивчали стан костелу, на якому з'явились тріщини. Науковці використовували метод природного електромагнітного поля, георадари та сейсмоакустику.

Науковці перевірили плани будівництва костелу 1610 року та його перебудови 1910 року. Вони дійшли висновку, що основою сучасної церкви стали колони старого костелу. Їхня глибина може сягати 16 м.

На глибині 3,2 м під костелом є крипта. Головний сейсмолог Едуард Кузьменко вказав на історичні свідчення, що першим у крипті поховали Станіслава Гольського.

Основною причиною появи тріщин у костелі назвали активний рух транспорту.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.