Дебати адвокатів. "Справа Василя Стуса"

Пропонуємо переглянути відеозапис судових дебатів у справі позову Медведчука до Вахтанга Кіпіані

Після проголошення рішення Дарницького районного суду м. Києва у справі за позовом Віктора Медведчука до Вахтанга Кіпіані та Видавництва "Vivat" адвокатське об'єднання "Шкребець і партнери" отримало численні запити з проханням докладніше розкрити правову позицію, яку відстоювали представники відповідачів в судовому процесі.

Відзив на позовну заяву Віктора Медведчука до Вахтанга Кіпіані та Видавництва "Vivat" викладений на майже 30 сторінках, а додатки до нього в вигляді друкованих та відеодокументів зайняли більше тому судової справи. Поширювання деяких з цих матеріалів окремо від інших може призвести до неправильного сприйняття, а поширення всього масиву документів не передбачає формат соціальних мереж.

Судові засідання тривали по 5-6 годин, а загалом відео трансляцій було більше 20 годин. Тільки дуже допитлива особа зможе це все переглянути.

Адвокатське Об'єднання "Шкребець і партнери" запропонувало до вашої уваги виступи адвокатів Вахтанга Кіпіані і Видавництва "Vivat" з заключним словом в судових дебатах. В цих виступах концентровано викладена правова позиція відповідачів, вже спираючись на досліджені докази та враховуючи позицію Віктора Медведчука.

Також пропонуємо до перегляду частину виступу представника Віктора Медведчука, яка стосується особи Василя Стуса, з тим, щоб була можливість оцінити рівень аргументації нашого опонента і методи, які він використовував для доведення своєї правоти.

Для зручності відео має таймкод з переходом до потрібного виступу.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".