Спецпроект

La Roche-Posay: історія заснування та головні принципи

 

Який бренд радять косметологи? La Roche-Posay. Чим рятують проблемну й чутливу шкіру? La Roche-Posay. Яким засобам мами довіряють шкіру своїх малюків? La Roche-Posay.

Французький бренд підкорив серця українців ефективними формулами, безпечним складом і лікувальними властивостями. Але як йому вдалось здобути всесвітню славу? Про це розповість наша історія.

Давні згадки про джерело
Історія La Roche-Posay розпочинається з давньої оповіді, майже легенди. У XIV столітті французький військовий діяч, учасник Столітньої війни, Бертран дю Геклен проходив через містечко Ла-Рош-Позе. Його кінь мав рани на шкірі, тому чоловік дозволив йому охолодитись у місцевому джерелі. Це купання зцілило тварину, і вже від цього дня слава про цілющу воду розлетілась по всьому Французькому королівстві.

У 1617 році про джерело знову згадали. Королівський діловод Генріха IV та Людовика XIII, П’єр Мільто, вирушив у Ля-Рош-Позе, щоб самому дізнатись про властивості води та залучив вчених, які визнали джерело лікувальним. Так, у часи Наполеона Бонапарта довкола джерела побудували військовий госпіталь для хворих з ураженнями шкіри. 

З плином часу слава французької термальної води зросла і в 1897 році це місце отримало офіційний статус оздоровлювального об’єкта важливого значення. Згодом там відкрили лікарню, що з 1913 року перебуває під опікою Національної медичної академії Франції.

Цілюща вода та науковий підхід
Кількасотлітні наукові дослідження показали: термальна вода з Ла-Рош-Позе унікальна завдяки високому вмісту селену. Цей потужний антиоксидант уберігає ліпідний бар’єр від окиснення, захищає від запалень і важких металів. Ці властивості використовували лікарі з місцевого оздоровчого центру. 

У фармацевтичній лабораторії створювали засоби на основі термальної води, які призначали хворим з екземою, атопічним дерматитом і акне. Так, 1928 року і з’явилася на світ компанія La Roche-Posay. Завдяки ефективним формулам ці продукти почали використовувати за межами лікарні, а згодом їхні переваги оцінили дерматологи всього світу.

Лише в 70-х роках лабораторія La Roche-Posay перейшла від виготовлення лікувальних засобів до косметики. Ініціатором змін став фармацевт Рене Левайер, що вирішив: термальну воду можна використовувати в домашньому догляді для підтримки здоров’я шкіри. Разом із групою дерматологів він розробив інноваційні формули.

Відповідальний бренд
Одна з причин, чому марка La Roche-Posay здобула світове визнання, — високі вимоги до створюваної продукції.

Тестування. Кожна формула проходить тестування на сучасній моделі реконструйованої шкіри та на сотнях добровольців.

Інгредієнти. Усі компоненти відповідають і перевершують норми міжнародних стандартів.

Захист. Унікальне пакування захищає засоби від окислення та бактерій.

Соціальна відповідальність. La Roche-Posay допоміг понад 15 тисячам жінок з бідних країн пройти навчання для кращих умов праці.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.