Спецпроект

У Німеччині знайшли фотосвідчення нових злочинів вермахту на території СРСР

Правоохоронні органи Німеччини почали нове розслідування злочинів, скоєних солдатами вермахту на окупованих радянських територіях.

Правоохоронні органи Німеччини почали нове розслідування злочинів, скоєних солдатами вермахту на окупованих радянських територіях.

Підставою для розслідування послужили старі фотознімки, повідомляє ТСН.ua.

Ініціювали розслідування прокуратура Дортмунда і відомство кримінальної поліції федеральної землі Північний Рейн - Вестфалія.

Приводом послужила поява близько 50 фотографій, зроблених імовірно в роки Другої світової війни.

На деяких знімках зображені сцени вбивств, судячи з усього, радянських громадян, а також солдати вермахту.

Експерти вважають, що фотографії були зняті влітку або восени 1941 року незабаром після нападу гітлерівської Німеччини на СРСР.

Проте дані про те, де і коли саме відбулися зображені на них події відсутні.

Невідомо також, чи були вбивства, зафіксовані на фотографіях, скоєні солдатами, які потрапили в кадр.

 Фото з сайту ТСН.ua

Ці фотографії передала до адміністративного суду міста Ешвайлер на початку січня 2010 року людина, яка не побажала називати своє ім'я та прізвище.

Вона повідомила, що знайшла їх на початку 60-х років під час ремонту в одному з житлових будинків Ешвайлера.

Кримінальна поліція Північного Рейну - Вестфалії розмістила два з цих знімків на своєму сайті, попросивши громадян, які володіють будь-якою інформацією про них, звернутися до правоохоронних органів.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.