Спецпроект

В Запоріжжі хочуть відродити першотравневі демонстрації трудящих

Влада Запорізької області має намір відродити в регіоні "традиції народного святкування Першотравня з урочистими ходами трудящих".

Про це "Інтерфаксу" повідомили в прес-службі Запорізької обласної державної адміністрації.

За даними прес-служби, "влада Запорізької області ініціює відродження в Запоріжжі традиції всенародного святкування Першотравня: передбачається проведення святкової ходи по головному проспекту обласного центру: кожен район представить у своїх колонах на демонстрації кращих людей, а також провідні підприємства регіону". 

"Відродження першотравневих традицій дасть додатковий імпульс консолідації громадськості, додасть позитивних емоцій та гарного настрою запорожцям" - цитує прес-служба голову Запорізької облдержадміністрації Бориса Петрова.

 Першотравень в Афінах: трудящі Греції отримують додатковий імпульс консолідації громадськості, додають позитивних емоцій та гарного настрою афінянам

В обладміністрації зазначили, що "керівники обласної влади вже приступили до планування та підготовки першотравневих заходів разом iз представниками профспілок області".

Нагадаємо, що в Запоріжжі був встановлений місцевими комуністами, а потім знищений невідомими підривниками неофіційний пам'ятник Сталіну.

1 травня - День міжнародної солідарності людей найманої праці, який святкується у 142 країнах, в тому числі і в Україні. Його відзначають на честь американських робітників, які 1 травня 1886 року організували в Чикаґо страйк із вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням із поліцією.

В СРСР 1 травня було одним із головних офіціозних свят.

Святкова листівка часів УРСР 1980-их

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?

Як виглядає бункер на випадок ядерної війни під Херсонською ОДА

Це на всіх працівників обкому розраховувалося? — Ні, не на всіх, у разі удару рятується тільки керівництво. Вони спускаються в бункер, а решта гинуть.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Два рукостискання до Грушевського. Моя зустріч з Надією Суровцовою

«Знаєте, у нас мешкає одна жінка… Вона може вам допомогти… Вона знає все… Якщо ви не боїтеся…» Я до сих пір пам’ятаю своє щире здивування. Чого б я мала боятися?!"