Спецпроект

Ізраїль очікує, що ВР прийме закон про офіційний статус прочан-хасидів

Посол Ізраїлю в Україні Зіна Калай-Клайтман вважає за необхідне прийняття Верховною Радою закону про надання офіційного статусу прочан ізраїльським хасидам, які щорічного відвідують могилу цадика Нахмана в Умані.

Про це вона сказала журналістам у Черкасах, повідомляють "Українські новини".

Калай-Клайтман заявила, що зараз Кабінет Міністрів України розробляє відповідний законопроект. Про це, зі слів посла, вона довідалася під час нинішнього візиту до Черкаської область під час обговорення питання про впорядкування організації щорічного паломництва хасидів до Умані.

Щорічно Умань відвідують паломники-хасиди з Ізраїлю для святкування Рош Га-Шана - нового року за іудейським календарем, який у 2010 році святкували 8-10 вересня.

У лютому 2011 року міністр туризму Ізраїлю Стас Місежніков прогнозував значне зростання кількості відвідувань громадянами Ізраїлю України після скасування візового режиму між країнами.

У ніч на 26 вересня 2010 року громадянина Ізраїлю було вбито в Умані після конфлікту, який раптово виник із двома місцевими жителями.

12 вересня 2010 року Україна депортувала до Ізраїлю 10 хасидів-паломників, затриманих 10 вересня 2010 року в Умані через порушення ними громадського порядку під час затримання підозрюваних у побитті 2 місцевих жителів.

Нагадаємо, що Черкаська ОДА очікує у вересні 2011 року приїзду 40-50 тисяч прочан-хасидів.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.