Спецпроект

Ізраїль очікує, що ВР прийме закон про офіційний статус прочан-хасидів

Посол Ізраїлю в Україні Зіна Калай-Клайтман вважає за необхідне прийняття Верховною Радою закону про надання офіційного статусу прочан ізраїльським хасидам, які щорічного відвідують могилу цадика Нахмана в Умані.

Про це вона сказала журналістам у Черкасах, повідомляють "Українські новини".

Калай-Клайтман заявила, що зараз Кабінет Міністрів України розробляє відповідний законопроект. Про це, зі слів посла, вона довідалася під час нинішнього візиту до Черкаської область під час обговорення питання про впорядкування організації щорічного паломництва хасидів до Умані.

Щорічно Умань відвідують паломники-хасиди з Ізраїлю для святкування Рош Га-Шана - нового року за іудейським календарем, який у 2010 році святкували 8-10 вересня.

У лютому 2011 року міністр туризму Ізраїлю Стас Місежніков прогнозував значне зростання кількості відвідувань громадянами Ізраїлю України після скасування візового режиму між країнами.

У ніч на 26 вересня 2010 року громадянина Ізраїлю було вбито в Умані після конфлікту, який раптово виник із двома місцевими жителями.

12 вересня 2010 року Україна депортувала до Ізраїлю 10 хасидів-паломників, затриманих 10 вересня 2010 року в Умані через порушення ними громадського порядку під час затримання підозрюваних у побитті 2 місцевих жителів.

Нагадаємо, що Черкаська ОДА очікує у вересні 2011 року приїзду 40-50 тисяч прочан-хасидів.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.